Teknoloji

iPhone 14 hayat kurtarmaya devam ediyor

Bir iPhone kullanma amacınız ne olursa olsun, uydu ilişkilendirme yoluyla yardım çağırmanın gerçekten yararlı bir güvenlik özelliği olduğunu kesinlikle kabul etmelisiniz. Neredeyse her gün, daha fazla insanın bu özelliklere sahip iPhone’dan paçayı sıyırdığını duymaya devam ediyoruz.

iPhone 14 ve iPhone 14 Proşu anda Apple’ın uydu ilişkilendirme özelliğine sahip tek telefonu olarak öne çıkıyor ve elma izle , bu özelliğe sahip diğer tek cihaz. Özellik, acil durum servislerini aramaya çalışırsanız ve hücresel bağlantı yoksa devreye girer. iPhone, en yakın uyduyu bulmanız için size rehberlik eder, ardından birkaç soruyu yanıtlamanız ve durumunuzla ilgili metin tanımlayıcıları girmeniz için sizi Apple’ın nakliye hizmetine yönlendirir. bu nasıl çalışır, Daha önce bir etkinlikte görmüştük.

Kurtarılanlar listesine son katılanlar, Los Angeles County’nin doğu kanyonlarında iki sürücü oldu. Bu, hücresel servisin genellikle zayıf olduğu bir alandır. Montrose Arama Kurtarma Ekibinin Twitter hesabına göre olay, bir otomobil kazasıyla başladı. Kurbanlar daha sonra arabadan indi ve iPhone 14’lerini kullanarak Apple’ın acil durum uydu servislerine bağlanmak için talimatları izledi. bir dağın yamacından yaklaşık 90 metre aşağı kaydıklarını bildirdi.Apple’ın çağrı merkezi, iki kurbanı kanyon tabanından kaldırmaya yardımcı olan helikoptere erişimi olan ülkenin şerif departmanı da dahil olmak üzere diğer kurtarma birimlerine ulaştı.

Helikopter kurtarma görüntüleri Twitter’da görüntülenebilir. Tweet, Apple’ın 20 yaşındaki hayatta kalanları arabalarının yakınında bulmaya yardımcı olmak için “doğru enlem ve boylamı” kullanmasına atıfta bulunuyor. Kurtarılan gençler daha sonra muayene için yerel bir hastaneye götürüldü.

Kış ayları, Apple’ın uydu acil durum servislerinin artık mevcut olduğunu duyurduğu ABD dışındaki ülkelerde başladığından, bu hizmetle ilgili daha fazla hikaye duyacağımızdan eminiz. İngiltere, İrlanda, Fransa ve Almanya merkezli iPhone 14/14 Pro cihazlarının tamamı geçtiğimiz gün itibarıyla satışa sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu